Haberler

TUNA SPOR 1 - 0 İST. GÜNGÖRENSPOR

Tuna Spor’umuz Süper Amatör Lig (SAL) on ikinci hafta mücadelesinde İstanbul Güngörenspor ile karşı karşıya geldi. Maça dengeli başlayan Tuna Spor’umuz oyun ve orta saha hakimiyetini elinden bırakmadı. Sert ve tempolu geçen maçta ilk yarı eşitlik bozulmadan tamamlandı. İkinci yarıda aynı oyun anlayışına devam eden Tuna Spor’umuz duran toptan golü buldu. Takımımız maçın son çeyreğinde 10 kişi kalmasına rağmen sahadan 1-0 galip ayrılarak ligde namağlup serisini sürdürmeyi başardı.

Tuna Spor’umuz Süper Amatör Lig on ikinci hafta mücadelesinde İstanbul Güngörenspor ile karşı karşıya geldi. Bayrampaşa Belediye Stadı’nda oynanan karşılaşmada takımımız maça dengeli başladı. Oyun ve orta saha hakimiyetini eline alan Tuna Spor’umuz rakibini kanatlardan ve merkezden ataklarla yıprattı. Sert ve tempolu geçen maçta savunmada doğru hamlelerle rakibine şans vermeyen Tuna Spor’umuz ataklarında ise gol vuruşu yapamadı. İlk yarı golsüz beraberlikle sona ererken takımımız ikinci yarıda da rakibine üstünlük kurdu. Köşe vuruşu organizasyonunda Kaptan Emin ile golü bulan Tuna Spor’umuz skor avantajını kullanarak topun arkasına geçip ayağa paslarla oyununa devam etti. Orta alanda rakibine sert müdahale ettiği gerekçesi ile savunma oyuncumuz Soner kırmızı kart gördü ve takımımız son çeyreği 10 kişi tamamladı. Evinde skoru korumayı başaran Tuna Spor’umuz sahadan 1-0 galip ayrılarak haftayı üç puanla kapattı ve ligde namağlup serisine devam etmeyi başardı.

 İLK YARI

20’ Takımımız, sol kanattan Kaptan Emin ile atak geliştirdi ve topu Birkan’la paslaşarak sol tarafa yaydı. M. Ali’nin kontrol edip açtığı ortada kale önünde Seray’ın kafa vuruşu az farkla auta gitti.

22’ Rakip Takım savunmadan atılan uzun top ile yarı sahamıza kat etti. Rakip oyuncu topu ceza sahamızın sol çaprazında kontrol etti ve pasını dışa aktardı.  Bindirme yapan rakip oyuncunun ceza sahamızın dışından şutu üstten auta gitti.

28’ Tuna Spor’umuz merkezde Kerem’in baskısı ile topu kazandı ve atağa çıktı. Kerem ara pası ile rakip ceza sahası içerisinde Mustafa’yı topla buluşturdu. Mustafa son çizgiye topu taşıdı ve kale önüne açtığı yerden ortada son anda Seray’dan önce rakip kaleci topu kontrol etti.

31’ Rakip Güngören yarı sahamızın solundan serbest vuruş kullandı. Arka direğe yapılan ortada rakip oyuncu savunmamızın markajından çıktı ancak vuruşunu yapamadı ve top auta çıktı.

41’ Takımımız Birkan ile rakip yarı alanın solundan serbest vuruş kullandı. Birkan’ın kale önüne ortasında top Kaptan Emin’den sekti ve karanbol de Mustafa’nın önünde kaldı. Kaleci ile karşı karşıya kalan Mustafa şut şansı bulamadı ve top rakip kalecide kaldı.

45+1’ Tuna Spor’umuz Birkan ile topu rakip yarı alana taşıdı. Birkan rakibini geçerek pasını Kerem’e verdi. Kerem topla beraber rakip ceza sahası içerisine kat etti ve rakip oyuncudan sıyrılıp Seray’a ara pasını verdi. Kaleci ile karşı karşıya kalan Seray vuruşunu yapamadı ve rakip savunma topa ayak koyarak uzaklaştırdı.

İKİNCİ YARI

49’ Takımımız yarı sahasından Kaptan Emin ile atak geliştirdi. Umut ile paslaşarak rakip yarı alana kat eden Kaptan Emin’in ceza sahası sağ çaprazdan sert vuruşu üstten auta gitti.

55’ Tuna Spor’umuz M. Ali ile sol kanattan topu hızla rakip alana taşıdı. Rakibini geçerek son çizgiye inen M. Ali’nin kale önüne ortasında Seray’ın kafa vuruşu direğin dibinden auta çıktı.

59’ İst. Güngörenspor savunmadan topu yarı sahamıza uzun oynadı ve Furkan’dan seken top rakip oyuncuda kaldı. Ceza sahası içerisine atılan ara pasında savunmamızın arkasına sarkan rakip oyuncu kalecimiz ile karşı karşıya kaldı. Rakip oyuncunun vuruşunda topu Cem Albayrak kurtardı ve uzaklaştırdı.

65’ Tuna Spor’umuz Birkan ile sol taraftan köşe vuruşu kullandı. Birkan’ın arka direğe ortasında Kaptan Emin topa rakibinden önce iyi yükselerek vuruşunu yaptı ve top rakip filelerle buluştu. GOOOL! Skor: 1-0

68’ Takımımız rakip yarı alandan Birkan ile serbest vuruş kullandı. Birkan’ın penaltı bölgesine açtığı ortada Kaptan Emin’in kafa vuruşu az farkla üstten auta gitti.

80’ Rakip Güngören sağ kanattan atak geliştirdi ve topu ceza sahamıza uzun oynadı. Rakip oyuncu topu penaltı bölgesinde göğsüyle kontrol etti ve Kaptan Emin kademeye girip rakibe şut şansı vermedi.

82’ İst. Güngören yarı sahasından serbest vuruş kullandı ve topu ceza sahamıza uzun havalandırdı. Açılan ortada kafalardan seken top karanbol de rakip oyuncuda kaldı ve vuruşunda top yandan auta gitti.

86’ Rakip takım yarı sahamızın sağından serbest vuruş kullandı. Yapılan ortada ceza sahası çizgisinde topu son anda Kaptan Emin uzaklaştırdı.

90+2’ Rakip Güngören sağ kanattan kontra atağa çıktı. Arka direğe açılan ortada rakip oyuncu topu kontrol etti ve ceza sahası sol çaprazdan uzak direğe aşırtma vuruşunu yaptı. Kalecimiz Cem kolaylıkla topu kontrol etmeyi başardı.

 

*Karşılaşmanın fotoğraf albümüne ulaşmak için tıklayınız. 

 

TUNA SPOR

90 - Cem Albayrak 

2 - Umut Şafak

3 - Serkan Coşkun

4 - Furkan Türkmen

20 - Soner Keleş

6 - Kerem Güler

7 - Emin Dilber (TK)

8 - Muhammet Ali Fındık

9 - Mustafa Uğur Aygün

10 - Birkan Komonovalı

11 - Seray Emlek

Yedekler: 59 - Melih Akın, 13 - Muichael Chukwu, 14 - Arif Emre Kurtulan, 15 - Osman Gedik, 16 - Furkan Güneyli, 17 - Ayberk Yaşar, 18 - Mahamadi Kabore

 

Teknik Direktör: Ata Haluk Yalın

 

Oyuncu Değişiklikleri

75. Dakika
Kerem Güler 6 
 – ↑ 18 Mahamadi Kabore

79. Dakika
Mustafa Uğur Aygün 9 
 – ↑ 13 Muichael Chukwu

82. Dakika
Seray Emlek 8 
 – ↑ 16 Furkan Güneyli

 

Stad: Bayrampaşa Belediye Stadı – Bayrampaşa / İstanbul

 

Goller

Tuna Spor: 65’ (7-Emin Dilber)

 

Hakemler

Aytaç Geçgel (Hakem)

Samet Bilgin (1.Yardımcı Hakem)

Mustafa Poyraz (2.Yardımcı Hakem)

 

 

Tuna Spor Kulübü © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Web Tasarım Ender Ajans