Haberler

TUNA SPOR 5 - 0 M. KEMALPAŞA SPOR

Tuna Spor’umuz Süper Amatör Lig (SAL) on sekizinci hafta mücadelesinde Mustafa Kemalpaşa Spor ile karşı karşıya geldi. Karşılaşmaya dengeli başlayan takımımız, ilk yarı sahada kontrolü elinden bırakmadı. Rakibine adeta top göstermeyen Tuna Spor’umuz, ikinci yarıya hızlı başlayarak arka arkaya golleri sıraladı. Namağlup serisine devam eden takımımız, taraftarının önünde şov yaptı ve sahadan 5-0’lık skor ile ayrılarak haftayı üç(3) puanla kapattı.

Tuna Spor’umuz Süper Amatör Lig on sekizinci hafta mücadelesinde M. Kemalpaşa Spor ile karşı karşıya geldi. Bayrampaşa Belediye Stadı’nda oynanan karşılaşmada takımımız, maça kontrollü başladı. İlk yarı oyun üstünlüğünü elinde tutan Tuna Spor’umuz, rakibine adeta nefes aldırmadı. Savunmada etten duvar ören oyuncularımız, hava toplarında da rakip takıma açık ara üstünlük sağladı. İlk yarıyı eşitlik bozulmadan tamamlayan takımımız, ikinci yarıya etkili başladı. Altı dakikada üç gol bulan takımımız, taraftarının önünde şov yaptı. Ev sahibi avantajını kullanarak hücum futboluna devam eden Tuna Spor’umuz, oyunu rakip yarı alana yıkmayı başardı. Rakibini gol yağmuruna tutan takımımız, sahadan 5-0 galip ayrıldı ve haftayı üç(3) puanla kapattı.

İLK YARI

4’ Tuna Spor’umuz sol taraftan Birkan ile köşe vuruşu kullandı. Birkan’ın ön direğe ortasında Mustafa’nın kafa vuruşu üstten auta gitti.

10’ Takımımız, merkezden Kaptan Emin ile oyun kurdu. Emin’in ara pasında M. Ali topu rakip ceza sahası sol çaprazında kontrol etti ve arka direğe yerden ortaladı. Arka direkte Yesugay’ın vuruşunda top yandan auta gitti.

21’ Tuna Spor’umuz sağ kanattan Yesugay ile topu rakip ceza sahası içerisine taşıdı. Yesugay son çizgide pasını yerden Mustafa’ya verdi. Mustafa’nın penaltı bölgesinden sert şutu üstten auta gitti.

23’ Takımımız, rakip yarı alanın sağından Kaptan Emin ile atak gerçekleştirdi. Emin top ile birlikte rakip ceza sahası içerisine kat etti ve son çizgiden topu kale önene ortaladı. M. Ali topa yetişemedi ve top taca gitti.

30’ Rakip M. Kemalpaşa Spor yarı sahamızın solundan topu arka direğe uzun havalandırdı. Savunmanın arkasına sarkan rakip oyuncudan önce Cem son anda açılarak topu kontrol etti.

39’ Tuna Spor’umuz rakip yarı alanın solundan Serkan ile atağa yön verdi. Serkan’ın ara pasında Mustafa rakip ceza sahası içerisinde topla buluştu ve topu arka direğe ortaladı. Arka direkte Yesugay’ın sert şutu üstten auta gitti.

44’ M. Kemalpaşa Spor orta alandan topu sağ kanata uzun oynadı. Rakip oyuncu topu ceza sahamızın sağ çaprazında kontrol etti ve çektiği sert şut kalecimiz Cem’de kaldı.

45+1’ Takımımız sol kanattan M. Ali ile kontra atağa çıktı. M. Ali topu hızla rakip ceza sahası içerisine taşıdı ve arka direğe yerden ortaladı. Arka direkte Kerem pasını kale önüne çıkardı ve Mustafa’nın vuruşunda top üstten auta gitti.

İKİNCİ YARI

49’ Tuna Spor’umuz sol kanattan M. Ali ile atak gerçekleştirdi. M. Ali’nin ceza sahası önüne ortasında Yesugay topu göğsü ile yumuşattı ve vuruşunda top üstten auta gitti.

50’ Takımımız, rakip yarı alanın sağından Soner ile serbest vuruş kullandı. Soner’in ortasında Kaptan Emin’in kafa vuruşu rakip defansa çarptı ve seken top ağlara gitti. GOOOL! Skor: 1-0

54’ Tuna Spor’umuz, Furkan’ın savunmadan uzun topu ile atağa yön verdi. Rakip yarı alanda Mustafa topu kafa ile ceza sahası içerisine aşırdı ve Kaptan Emin topu kontrol etti. Rakibinden topu saklayan Emin, pasını M. Ali’ye verdi ve M. Ali penaltı bölgesinde Kerem ile paslaştı. Kerem’in sert vuruşunda top ağlara gitti. GOOOL! Skor: 2-0

56’ Takımımız, sağ taraftan Birkan ile köşe vuruşu kullandı. Birkan’ın direkt kaleye vuruşunda rakip kaleci topu son anda direk dibinden çıkardı. Seken top Soner’in önünde kaldı ve Soner’in vuruşunda top ağlarla buluştu. GOOOL! Skor: 3-0

74’ Tuna Spor’umuz merkezden Kerem ile oyun kurdu. Kerem’in ara pasında Kabore sağ kanattan rakip ceza sahası içerisine kat etti ve topu kontrol etti. Rakip kaleci ile karşı karşıya kalan Kabore’nin vuruşunda top kalecide kaldı.

78’ Takımımız sağ kanattan M. Ali ile atak gerçekleştirdi. M. Ali’nin penaltı bölgesine ortasında Kerem topu kontrol ve sert şutunda top rakip filelerle buluştu. GOOOL! Skor: 4-0

90+2’ Tuna Spor’umuz orta alanda Kabore ile kontra atağa çıktı. Kabore’nin ara pasında M. Ali rakip yarı alanda topu kontrol etti ve sağ çaprazdan ceza sahası içerisine girdi. Kaleci ile karşı karşıya M. Ali’nin vuruşunda top ağlara gitti. GOOOL! Skor: 5-0

 

*Karşılaşmanın fotoğraf albümüne ulaşmak için tıklayınız. 

 

TUNA SPOR

20 - Cem Albayrak

2 - Umut Şafak

3 - Serkan Coşkun

4 - Furkan Türkmen

5 - Soner Keleş

6 - Yesugay Çetrez

7 - Emin Dilber (TK)

8 - Kerem Güler

9 - Mustafa Uğur Aygün

10 - Birkan Komonovalı

11 - Muhammet Ali Fındık

Yedekler: 59 - Melih Akın, 13 - Berke Güler, 14 - Hakan Öztürk, 15 - Osman Gedik, 16 - Mahamadi Kabore, 17 - Ayberk Yaşar, 18 - Arif Emre Kurtulan

 

Teknik Direktör: Ata Haluk Yalın

 

Oyuncu Değişiklikleri

63. Dakika
Emin Dilber 7 
 – ↑ 17 Ayberk Yaşar

73. Dakika
Yesugay Çetrez 6 
 – ↑ 16 Mahamadi Kabore

76. Dakika
Mustafa Uğur Aygün 9 
 – ↑ 13 Berke Güler

 

Stad: Bayrampaşa Belediye Stadı - Bayrampaşa/İstanbul

 

Goller:

Tuna Spor: 50’ (7 - Emin Dilber), 54’ - 78’ (8 - Kerem Güler), 56’ (5 - Soner Keleş), 90+2’ (11 - M. Ali Fındık)

 

Hakemler

Fatih Okhan (Hakem)

Çağdaş Demir (1.Yardımcı Hakem)

Hüseyin Onur Demirel (2.Yardımcı Hakem)

Tuna Spor Kulübü © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Web Tasarım Ender Ajans