Haberler

TUNA SPOR 3 - 3 SİİRT İST. YAVUZ SELİM SPOR

Tuna Spor’umuz Süper Amatör Lig (SAL) Klasman A grubu dokuzuncu hafta mücadelesinde Siirt İst. Yavuz Selim Spor ile karşı karşıya geldi. Karşılaşmaya atak oyunuyla başlayan Tuna Spor’umuz rakip fileleri ardı ardına klas golleri ile havalandırdı. Fakat savunmada rakibine engel olamayan Tuna Spor’umuz, kıran kırana geçen mücadelede Siirt İst. Yavuz Selim Spor ile 3-3 berabere kalarak son maçını 1 puan ile kapattı.

Tuna Spor’umuz Süper Amatör Lig (SAL) Klasman A grubu dokuzuncu hafta mücadelesinde Siirt İst. Yavuz Selim Sporile karşı karşıya geldi. Şenlikköy Stadı’nda oynan karşılaşmada Tuna Spor’umuz mücadeleye hücum ağırlıklı başladı ve henüz ilk çeyrekte skor 2-0 oldu. Rakip takım karşısında oyun üstünlüğünü kurmakta zorluk çeken Tuna Spor’umuz kalesinde iki gol görerek ilk yarıyı 2-2 eşitlikle tamamladı. Maçın ikinci devresinde ise yine atak futbolu ile göz dolduran Tuna Spor’umuz rakibini kanat organizasyonları ve kontra ataklar ile yıprattı. Karşılaşmanın son yarım saatlik diliminde tekrar öne geçen takımımız, oyunun temposunu biraz düşürsede skor avantajını koruyamadı ve rakibinin gol vuruşuna engel olamayarak sahadan 3-3’lük sonuç ile ayrıldı. Haftayı 1 puan ile kapatan takımımız, SAL Klasman A grubunu 5. sırada, 8 puan ile tamamladı ve 2017-2018 sezonu en iyi İstanbul takımları içerisinde ilk 10’da yerini aldı.

İLK YARI

7’ Tuna Spor’umuz sol kanattan Mehmet Arslan ile topu rakip alana taşıdı ve son çizgiye inerek yerden kale önüne ortaladı. Mehmet Arslan’ın ortasında Gökhan Tandoğan topu boş kaleye yuvarladı. GOOOL Skor: 2-0

10’ Takımımız, Mehmet Arslan ile yarı sahamızın sağından kontra atağa çıktı. Mehmet topu Gökhan’a uzun oynadı. Savunmanın arkasına sarkan Gökhan topu ceza sahası dışında kontrol etti ve şık vuruşu ile topu ağlarla buluşturdu. GOOOL Skor: 2-0

13’ Takımımız, sol kanattan Mehmet Arslan ile atak geliştirdi ve topu rakip ceza sahası içerisine havalandırdı. Ön direkte Semih’in kafa vuruşunda top arka direğe sekti. Karanbolde kalan top Gökhan’ın önüne düştü. Ters ayakta kalan Gökhan topu kontrol edemedi ve top rakip kalecide kaldı.

15’ Tuna Spor’umuz sol kenar çizgisinden Serkan Coşkun ile topu rakip ceza sahasına ortaladı. Serkan’ın ortasında rakip oyuncu Gökhan’dan önce ön direkte son anda topa müdahale etti. Ceza sahası dışına seken topu Semih kontrol etti ve sert şutunda top az fark ile direğin dibinden  auta gitti.

17’ Rakip takım yarı sahamızın sağ tarafından topu, arka direğe uzun havalandırdı. Ceza sahamızın sol çaprazında topu kontrol eden rakip oyuncunun sert şutu uzak direkten döndü. Karanbolde tekrardan topu tamamlayan rakip oyuncunun vuruşunu çizgiden savunmamız uzaklaştırdı.

19’ Takımımız, merkezden Gökhan ile oyun kurdu ve Gökhan rakip ceza sahası dışında M. Ali ile paslaştı. M. Ali rakibini geçerek ceza sahası sağ çaprazından vuruşunu yaptı ve top az farkla yan ağlarda kaldı.

20’ Rakip Siirt İst. Yavuz Selim Spor, merkezden paslaşarak topu ceza sahamız içerisine taşıdı ve rakip oyuncunun sol çaprazdan sert vuruşunda top ağlarımıza gitti. Skor: 2-1

24’ Takımımız, yarı sahamızın solundan Semih ile oyuna yön verdi. Semih’in uzun pasında M. Ali rakip savunmanın arkasına sarkarak topu ceza sahası sağ çaprazında kontrol etti. Kaleci ile karşı karşıya kalan M. Ali’nin aşırtma vuruşunda top rakip kalecide kaldı.

28’ Siirt İst. Yavuz Selim Spor sağ kanattan atak gerçekleştirdi ve topu ceza sahamızın içerisine ortaladı. Açılan ortada rakip oyuncu topu penaltı bölgesinde kontrol etti ve vuruşunda top ağlarımıza gitti. Skor: 2-2

40’ Tuna Spor’umuz Gökhan ile rakip yarı alanda oyun kurdu. Gökhan rakip ceza sahası önünde pasını Mehmet’e verdi. Mehmet topu sağ çaprazda kontrol ederek rakip savunmanın arasından sert vuruş çıkardı ve top az farkla üstten auta gitti.

İKİNCİ YARI

55’ Rakip takım yarı sahamızın sağ kenar çizgisinden topu ceza sahamızın içerisine ortaladılar. Arka direğe açılan ortada rakip oyuncu topu kontrol ederek vuruşunu yaptı ve son anda kale alanından topu Meriç uzaklaştırdı.

59’ Takımımız, merkezden Kaptan Emin Dilber ile hücuma çıktı. Kaptan Emin’in rakip ceza sahası dışından sert vuruşu az farkla üstten auta gitti.

67’ Rakip takım sol kanattan kontra atağa çıktı ve rakip oyuncu topu süratle ceza sahamızın içerisine taşıdı. Sol çaprazdan içeri kat eden rakip oyuncunun sert şutunda top falso alarak taca çıktı.

70’ Tuna Spor’umuz Halit ile sağ taraftan köşe vuruşu kullandı. Halit’in arka direğe ortasında Mustafa kafa vuruşunu yaptı. Rakip kaleci son anda topu direğin dibinden kornere çeldi.

72’ Takımımız, orta alanda baskı yaparak topu kazandı ve rakip ceza sahası sol çaprazında M. Ali top ile buluştu. Kaleci ile karşı karşıya kalan M. Ali’nin vuruşunda top rakip fileleri havalandırdı. GOOOL Skor: 3-2

78’ Rakip takım yarı sahamızın sağ kenar çizgisinden topu son çizgiye taşıdı ve ceza sahamızın dışına yerden ortaladılar. Penaltı bölgesinde topu kontrol eden rakip oyuncunun vuruşunda top ağlarımıza gitti. Skor: 3-3

84’ Tuna Spor’umuz Halit ile sol taraftan köşe vuruşu kullandı. Halit’in ön direğe ortasında Meriç topu kafa ile arkaya havalandırdı. Kale önünde oluşan karanbolde M. Ali topu tamamlayamadı ve rakip savunma topu uzaklaştırdı.

85’ Takımımız, sol kanattan M. Ali ile topu rakip alana taşıdı. M. Ali rakibini geçerek Mustafa Uğur Aygün ile paslaştı. Rakip ceza sahası sol çaprazında topu kontrol eden Mustafa’nın sert vuruşunda top üst direğe çarptı ve rakip kalecide kaldı.

 

*Karşılaşmanın fotoğraf albümüne ulaşmak için tıklayınız. 

 

TUNA SPOR

59 - Melih Akın

2 - Meriç Tosuncuk

3 - Serkan Coşkun

4 - Furkan Türkmen

5 - Soner Keleş

6 - Halit Balcıoğlu

7 - Emin Dilber (TK)

8 - Muhammed Ali Fındık

9 - Gökhan Tandoğan

10 - Semih Küçük

11 - Mehmet Arslan

Yedekler: 90 - Sezer Kavak, 13 - Umut Şafak, 14 - Osman Gedik, 15 - Yesugay Çetrez, 16 - Kerem Güler, 17 - Mustafa Uğur Aygün, 18 - Mıchael Chukwu

 

Teknik Direktör: Ata Haluk Yalın

 

Oyuncu Değişiklikleri

68. Dakika
Mehmet Arslan 11 
 – ↑ 17 Mustafa Uğur Aygün

68. Dakika
Semih Küçük 10 
 – ↑ 15 Yesugay Çetrez

77. Dakika
Emin Dilber (TK) 7 
 – ↑ 14 Osman Gedik

 

Stad: İBB Şenlikköy Stadı - Bakırköy/İstanbul

 

Hakemler

Tuna Spor Kulübü © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Web Tasarım Ender Ajans