Haberler

REMZİ ALBAYRAK KULÜBÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

CHP Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı Remzi Albayrak 31 Mart Yerel Seçim çalışmaları kapsamında kulübümüzü ziyaret ederek camiamız ile bir araya geldi.

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı Remzi Albayrak beraberindeki heyet ile birlikte kulüp lokalimizde yöneticilerimiz ve camiamız ile bir araya geldi. Tuna Spor Kulübü Lokali’nde akşam programında vatandaşlar ile buluşan Albayrak’ı Tuna Spor Kulübü Başkanımız Mustafa Altuntaş ve yönetim kurulu üyelerimiz karşıladı. Programda konuşan Albayrak politika ve projelerini anlattı. Kentsel dönüşümden sosyal alanlara, yatırımlardan tasarruflara kadar birçok konuya değindi.

BELEDİYE VE YÖNETİCİLER TASARRUF YAPACAK VURGUSU

Ülkenin ekonomik ve mali zorluklar yaşadığını belirterek sözlerine başlayan Albayrak bu dönemde belediyelerinde tasarrufa gitmeleri gerektiğine vurgu yaptı. Birçok çalışmayı daha ekonomik bir şekilde yürütüp belediyeye tasarruf yaptıracaklarını, borçlu bir belediye olmayacağını ve ortaya çıkan kaynakları yeni projelere aktaracaklarını belirten Başkan Aday Albayrak kendisinin belediye başkanı olması durumunda lüks araca binmeyeceğini, kendisinin ve belediye başkan yardımcılarının daha uygun ve yerli montaj olan Renault marka araçlara bineceklerini söyledi.

“KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ ÇÖZECEĞİZ”

Kentsel dönüşümde yanlış programlamaların yapıldığını ve Bayrampaşalı’ların bu yüzden büyük mağduriyet yaşadığını belirten Remzi Albayrak: “CHP’li Belediyelerde ‘Kentsel Dönüşüm’ problemi yaşanmıyor. Bunun en büyük nedeni, kentsel dönüşüm yapılacak olan mahallelerde gidip vatandaş ile konuşuluyor. Fikirlerin alınmasının ardından yüklenici ile vatandaş aynı masaya oturtuluyor. Belediye ise burada sadece denetimci durumda oluyor. Diğer bir yandan vatandaşı mevcut yerinden başkan bir alana taşımak sosyal ve ekonomik sorunları da beraberinde getiriyor. İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun, Bayrampaşa’da ise benim kazanmam durumunda biz bu sorunu çözeceğiz” dedi.

ALTYAPI YAPILMADAN ÜST YAPI YAPILIYOR ELEŞTİRİSİ

Planlamaların yanlış yapıldığını, altyapı yapılmadan üst yapının kurulmasının ilçeye ve vatandaşlara büyük zararlar verdiğini söyleyen Albayrak: “Gerekli kanalizasyon, yol ve yeşil alan çalışmalarını yapmadan gelişi güzel proje diye tabir edilen bloklar yapılıyor. Bu daha sonra kanalizasyon, trafik ve çevre sorunlarını beraberinde getiriyor. Eski cezaevi bölgesinde gerekli altyapı ve yol çalışmaları yapılmadan binlerce vatandaşın buraya yerleştirilmesi büyük problemleri beraberinde getirecek” dedi.

YATIRIMCILARA VE GENÇLERE DİKKAT ÇEKTİ

Bayrampaşa’nın çekici özellikleri olan bir yer olması için tüm şartların uygun olduğuna dikkat çeken CHP’nin Başkan Adayı Remzi Albayrak istihdam yaratılmak için yatırımcıların dikkatini çeken, gençlerin sosyalleşebileceği alanları yaratacaklarını sözlerine ekledi.

"SPOR İLE SİYASETİ BİRBİRİNDEN AYIRACAĞIZ"

Bayrampaşa’da spor ve spor kulüpleri ile ilgilide açıklamalarda bulunan Remzi Albayrak, işe öncelikle spor ile siyaseti birbirinden ayırarak başlayacaklarını söyledi. Bayrampaşa’nın çok daha başarılı bir grafik çizmesi gerektiğini belirten Aday Albayrak tek bir kişinin hem Bayrampaşa Spor Başkanı hem Bayrampaşa Kulüpler Birliği Başkanı hem de Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı olmaması gerektiğini ifade etti.

TUNA SPOR BAYRAMPAŞA’NIN KALBİNDE VURGUSU

CHP Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı Remzi Albayrak Tuna Spor’u Fair-Play ruhu taşıyan çok başarılı bir kulüp olduğunu belirtti. İsmetpaşa ve Murat Mahallelelerinin kesiştiği noktada bulunan Tuna Caddesi’nin ve Tuna Spor’un Bayrampaşa’nın kalbi durumunda olduğunu belirten Albayrak, kulübümüze ve sporcularımıza başarı dileklerinde bulundu.

SORULARI YANITLADI

Kendisini dinleyen vatandaşlarında sorularını da yanıtlayan Remzi Albayrak program sonunda vatandaşlar ile birebir sohbet ederek programı sonlandırdı.

Tuna Spor Kulübü © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Web Tasarım Ender Ajans