Haberler

SPORCULARIMIZA SAĞLIK TARAMASI

Tuna Spor’umuz uzmanlar eşliğinde altyapılarda top koşturan tüm sporcuların ‘Sağlık Taraması’’nı gerçekleştirdi.

Her fırsatta bir futbol kulübünden daha fazlası olduğunu gösteren Tuna Spor’umuz tüm altyapı kategorilerindeki oyuncularının ‘Sağlık Taraması’nı gerçekleştirdi. Geçtiğim hafta sonu uzmanların öncülüğünde gerçekleştirilen sağlık taramasında futbolcularımızın ölçümleri yapıldı. Yapılan ölçümlerin öncesinde bilgileri alınan sporcularımız ölçümlerin ardından da değerlendirilmek ve takip edilmek üzere hazırlanan anketi doldurdu.

“SAĞLIKLI BİREYLER YARATMAK”

Konu ile ilgili konuşan Altyapı Koordinatörü Birol Çalışan ise yaptığı açıklamada: “Bizler her zaman gençlerimize nasıl faydalı olabilirizin sorusunu soruyoruz kendimize. Çünkü amacımız sadece oynanan maçlarda 3 puan alan takım yaratmak değil. Asıl amaçlarımızdan biri de; kötü alışkanlıklardan uzan duran, sağlıklı, çevresine örnek olan bireyler yaratmak. Buna değer veren kulüp yönetimimiz ve teknik heyetimize teşekkür ediyorum” dedi.

“BUNUN BİLİNCİNE VARMALARI BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Konu ile ilgili basın ekibimize açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Ata Haluk Yalın: “Altyapı demek, geleceğimiz demek. Bunu hem sportif anlamda hem de ülkemizin yarınları anlamında söylüyorum. Onların sağlıklı birer bireyler olmaları ve elbetteki bunun bilincine varmaları bizler için çok önemli. Bu etkinlikte emeği geçen başta diyetisyen olan kızıma, eşime ve tüm sağlıkçı arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

*Etkinliğin fotoğraf albümüne ulaşmak için tıklayınız.

 

 

 

Tuna Spor Kulübü © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Web Tasarım Ender Ajans