Haberler

YENİ TEKNİK DİREKTÖRÜMÜZ KADİR AYDIN

Tuna Spor Kulübümüz yeni sezon hazırlıkları kapsamında futbol A takımı için teknik direktörlük görevine Kadir Aydın'ı getirdi.

2022-2023 sezonu için çalışmalarına başlayan kulübümüz yeni dönem planlaması kapsamında teknik direktörlük görevine Kadir Aydın ve ekibini getirdi. Yapılan anlaşma kapsamında Kadir Aydın üç kişiden oluşan Ekibiyle birlikte yeni sezon için kolları sıvadı. Kulübümüzün basın ekibine açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Kadir Aydın ve Kaleci Antrenörü Hayri Öztürk yeni sezon için iddialı konuştu.

"BİR HAYAL KURDUK"

Tuna Spor'umuzun geçmiş dönemlerinde Altyapı Antrenörü olarak kulübümüzde görev yapan Kadir Aydın: "Tuna Spor'da daha önce çalıştım ve çok keyif aldım. Şuan bile halen görevde olan Volkan Doğan, Ferhat Karaoğlu hocalarımızla ve şimdilerde Başakşehir'de görev yapan Murat Özdemir hocamla çok iyi iletişimimiz oldu. Ve o dönemden bu döneme kulübün çalışmalarını takip ettim. Daha sonraki süreçte profesyonel takımlarda altyapı antrenörü olarak görev aldım. Fatih Karagümrük'te, Sütlüce'de, Kocamustafapaşa'da takım çalıştırdım. Spor akademisinden sonra Gelişim Üniversitesi'nde Hareket  ve Antreman Bilimi bölümünde tezli yüksek lisans yaptım. Kısmet olursa doktoraya devam etmek istiyorum. Tuna benim evim, ilk göz ağrım, semtimin takımı. Buradaki altyapının üst liglerde bulunmasını düşündüm, bir proje kurguladık. Bir hayal kurduk ve ekibimle birlikte burası olur dedik. İlerleyen dönemlerde bu takım 3 sene, 4 sene  içinde profesyonel bir takım olarak liglere katılabilir. O altyapısı var, o zemini var, doğru planlamayla bu hedeflere ulaşılır. Mustafa Başkan bu konuda baya iyi, yönetim olarak çok iyi, o anlamda üst ligleri kaldıracak potansiyele sahip. Bayrampaşa'da Tuna Spor'u genelde daha kurumsal görürler. Bu sene inşallah hedefimiz önce klasman daha sonra BAL (Bölgesel Amatör Lig) ardından BAL'dan sonra inşallah 3. Lig gelir diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı. 

"İYİ BİR EKİP KURDUK"

Bu sene çok iyi bir ekip kurduklarını ifade eden Kadir Aydın: "Genç oyunculardan kurulu bir takım olarak üzerine biraz daha tecrübeli bir kaç futbolcuyu entegre ederek hedefimize ulaşmayı planlıyoruz. Kaleci hocamız Hayri Öztürk, yıllarca futbol oynadı kalecilik yaptı. Yardımcı Antrenörümüz de Beden Eğitimi Öğretmeni  Yalçın Dursun. Amatör liglerde 4-5 yıllık bir tecrübesi var.  2. Amatör'den 1. Amatör'e, Süper Amatör'e çıkaran bir hoca. Kondisyoner hocamız ise atletik performans anlamında inanılmaz işlere imza atan, milli atlet, Marmara Üniversitesi mezunu, spor akademisinde yüksek lisansa sahip Orhan Can hocamız. Ekip olarak akademisyen bir grup diyebiliriz. Biraz bilimsel metotlar ve biraz da teknoloji kullanarak hedefimize ulaşacağız. Türk futbolunda olmayan sabır Tuna'da var. Burada başlayan üç sene sonuna kadar bile gidebiliyor. Bir sabır var, genelde sabır yoktur. Burayı tercih etmemizin bir sebebi de; uzun  vadede bir şeyler yapabileceğimize inanıyor olmamız. Zaten gençlerle çalışmayı seviyorum, genç yeteneklerimiz ile çok güzel işlere imza atacağız. Gençlerden, koşan bir takım yapma niyetimiz var. Koşmayan adamı hayatta oynatmam! Koşan adam her yerde oynar, bütün liglerde oynar. Futbolun doğrularını yapan takım iş yapar. Genel olarak iyi işler düşünüyoruz, bir hayalimiz var. Bir hikaye yazabilir miyiz? Yazarız elbette. Biz aynı zamanda çok demokrat bir ekibimiz, birbirimize sorar ve danışırız. Kararlar hep birlikte ve oy birliği ile alınır. Dünya değişiyor, değişmeyen tek şey değişimin ta kendisi. Biz bu değişime ayak uydurarak kendimizi de sürekli güncelliyoruz. 2022-2023 sezonu kulübümüz ve bizler için hayırlı olsun" sözlerine yer verdi.

"KENDİMİZİ KANITLAMAK İSTİYORUZ"

Yeni sezonda Kaleci Antrenörü olarak görev yapacak olan Hayri Öztürk ise yaptığı açıklamada: "Ben 2 sezon Bayrampaşa'da oynadım. Gazi Mahallesi'nde, Zara Ekinli'de Iğdar'da forma giydim. İstanbul'da 10 senelik bir futbol geçmişim var. Bu ekipte yer alıyor olmaktan ve bu mantaliteden dolayı mutluyum. Ekibimizin kalabalık olmasının nedeni  istişareyi arttırmak. Ne kadar üzerine koyabiliriz, daha iyi ne yapabilirizi konuşmak. Bir kalecinin 1 sezon boyu çalışma programı bir çok takımda yok. Hepsi doğaçlama çalışıyor aslında. Bunun kafa yorup 1 senelik bir çalışma programı oluşturmak ve plan yapmak öncelikli hedefimiz. Eksikler olduğu zaman da buna göre telafi çalışması yapacağız ve bu süre zarfında rutin programını da bozmayacağız. Futbolcu istekli olursa biz her zaman vermeye, ona katkı sunmaya hazırız. Nitekim o da bizlere katkı sunmuş olacak. Biz çok şeyin altına elimizi koyuyoruz, koymaya da devam edeceğiz. Başkana bir söz verdik, daha ilk seneden bir şeyler başarmak ve kendimizi kanıtlamak istiyoruz. Aslında biz de kapalı kutuyuz, neler yapacağımızı görmek istiyoruz. Başkan ve kulüp çok tecrübeli,  onlardan da yararlanmak istiyoruz. Elimizden gelen her şeyi vererek tüm camiayı mutlu etmek istiyoruz" dedi.

Tuna Spor Kulübü © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Web Tasarım Ender Ajans